Aktualności

W jesiennej części projektu zapraszamy na warsztaty i spektakle:

W ramach ścieżki afrykańskiej:

WARSZTATY AFRYKAŃSKIE „POZNAJMY SIĘ” W PME

Stowarzyszenie „Grupa Studnia O. i Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie zapraszają dzieci (6-12 lat) na warsztaty opowiadania bajek afrykańskich w nawiązaniu do eksponatów Muzeum. W programie słuchanie i wspólne opowiadanie afrykańskich opowieści, połączone z działaniami muzycznymi, teatralnymi i plastycznymi. Warsztaty zakończy wydarzenie finałowe – spektakl z udziałem uczestników.

TERMINY WARSZTATÓW AFRYKAŃSKICH W Państwowym Muzeum Etnograficznym, ul. Kredytowa 1.

1. Niedziela, 19 października, 16.00-18.00

2. Niedziela 26 października, 16.00-18.00

3. Piątek 7 listopada, 17.00-19.00

4. Piątek 14 listopada, 17.00-19.00

5. Sobota 15 listopada 16.00-18.00

Spektakl finałowy z udziałem uczestników warsztatów: niedziela 16 listopada. 16.00-18.00

Wstęp wolny. Zapisy od 10 października. opowiadacz@wp.pl, 506 738 207

W ramach ścieżki tureckiej:

WARSZTATY I SPEKTAKLE „TEATR KA I MALI AMBASADOROWIE TURCJI”.

3-6 listopada Teatr Ka przeprowadzi cykl warsztatów teatralnych z wykorzystaniem techniki karagöz – tureckiego tradycyjnego teatru cieni. Warsztaty, prowadzone w języku polskim, tureckim i angielskim, odbędą się w szkole prowadzonej przez Turków – Meridian International Elementary School, mieszczącej się przy ul. Wawelskiej 66/74. W rezultacie warsztatów powstaną spektakle, które zaprezentujemy:

Teatr Ka i Mali ambasadorowie”:

1. Piątek, 7 listopada, 17.00 w siedzibie szkoły Meridian International Elementary School, ul. Wawelska 66/74.

2. Sobota, 15 listopada w Królewskim Teatrze w Wilanowie, godz. 12.30.

WSTĘP WOLNY

MALI AMBASADOROWIE NA: IX Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Opowiadania „Litery i słowa“ , który odbędzie się w Instytucie Teatralnym im. Z.Raszewskiego, (19-23 listopada 2014).

Czwartek, 20 listopada, g. 10.00

HARFA PAPUSZY

Z lasu przychodziły do Papuszy piosenki – po cygańsku: gila. Dlatego Cyganie nazywali ją Siostrą Ptaków. Gdy zakładała czerwoną chustę – przylatywały gile, ptaki czerwone. Gdy zakładała żółtą chustę – przylatywały wilgi, ptaki żółte. Gdy zakładała chustę w prążki – zlatywały się kukułki, ptaki wróżebne. A gdy nastawała zima, rozpuszczała swe czarne włosy – i wtedy zlatywały się kruki, kawki i gawrony. I przynosiły pieśni, baśnie, opowieści…

Opowieść o cygańskiej poetce Papuszy, jej pieśni i wiersze w muzycznej aranżacji – rozpisane na głosy dzieci romskich i ich kolegów z Zespołu Szkół Specjalnych nr 91, przy ul. Weterynaryjnej 3 w Warszawie – Mali Ambasadorowie Kultury Cygańskiej.

Prowadzenie opowieści: Beata Frankowska. Muzyka: Robert Lipka (akordeon), Emilia Raiter (harfa)

PIĄTEK, 21 listopada, g. 10.00

OPOWIEŚCI W RYTMIE DUNDUN I DJEMBE

Bajki afrykańskie w oprawie muzycznej Mohameda Gasparda Conde – mistrza sztuki gry na bębnach dundun i djembe. Tradycyjne opowieści przeplatane obrazami codziennych zwyczajów mieszkańców Afryki. W spektaklu wezmą udział warszawskie dzieci pochodzenia afrykańskiego, uczestnicy warsztatów opowiadania i muzyki w ramach projektu „Mali ambasadorowie”, którzy zaproszą widzów do wspólnego śpiewania, zabawy afrykańskimi rytmami i rozwiązywania zagadek.

Opowiadają: Jarek Kaczmarek i Mali Ambasadorowie Kultury Afrykańskiej, muzyka Mohamed Gaspard Conde.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>