O projekcie

Mali ambasadorowie – ścieżka turecka

W dniach 3-6 listopada 2014 roku Teatr Ka przeprowadzi cykl warsztatów teatralnych z wykorzystaniem techniki karagöz – tureckiego tradycyjnego teatru cieni. Warsztaty, prowadzone w języku polskim, tureckim i angielskim, odbędą się w szkole prowadzonej przez Turków – Meridian International Elementary School, mieszczącej się przy ul. Wawelskiej 66/74. Dzieci pod okiem instruktora stworzą lalki w tradycyjnej technice i nauczą się nimi animować, budując scenki wchodzące w skład dłuższego przedstawienia. Warsztaty będą trwać w godzinach 12.00-14.00 i zakończą przedstawieniem, które grupa około dwadzieściorga dzieci, w tym głównie dzieci pochodzenia tureckiego, wystawią dwukrotnie: 7 listopada o godzinie 17.00 w siedzibie szkoły Meridian International Elementary School oraz 15 listopada o godzinie 12:30 w Królewskim Teatrze w Wilanowie.

Teatr KA to pierwsza i jedyna w Polsce grupa teatralna zajmująca się tradycyjnym tureckim teatrem cieni Karagöz. Działa od stycznia 2013 roku. Gra przedstawienia dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz prowadzi warsztaty dla dzieci i młodzieży w całej Polsce. Współpracuje z domami kultury, muzeami i teatrami.

Grupę tworzą:

Umut Nebioğlu: pierwszy i jedyny w Polsce aktor i animator tradycyjnego tureckiego teatru cieni. Tajniki tej sztuki poznawał przez osiem lat u Tacettina Dikera – najstarszego z wielkich tureckich mistrzów tego teatru.

Albert Kwiatkowski: iranista i opowiadacz ze Stowarzyszenia „Grupa Studnia O.”. Przygotowuje polskie adaptacje sztuk, a podczas przedstawień tłumaczy je polskiej widowni. Orientem zajmuje się ponad 15 lat.

Monika Wyrzykowska: trener dramy, instruktor arteterapi. Prowadzi warsztaty twórcze, dramowe i plastyczne.